xypex Enerjisa Santrali

Enerjisa Santrali

İzmit

Bu santralin deprem sonucunda hasar gören kısımları Xypex kullanılarak tamir edildi. Galeri perde duvarları, tavanlar ve döşeme plakalarının su yalıtımı Xypex Concentrate, Modified ve Patch'n Plug kullanılarak gerçekleştirildi.

Country Articles Banner

 

banner-country-articles
 • Zorlu ortamlarda betonu korumak için iki yönlü bir yaklaşım

  BetonTeknik International – Türkiye Baskısı – Kasim 2018
  Asit oluşturan mikroorganizmalar, dünya çapındaki önemli bir altyapıyı yıkıyor: kanalizasyon sistemlerimiz. Mikrobiyal kaynaklı korozyon (Microbial Induced Corrosion - MIC) olarak bilinen bu karmaşık süreç, sonuç olarak atık su sistemlerinde beton bileşenlerin yüzey pH değerini yavaş ama kesin bir şekilde yıkıcı olarak düşük bir seviyeye indirebilen biyojenik sülfürik asit oluşturur, bu da çürüme ve potansiyel olarak yapının çökmesine yol açar.

  Acrobat PDF
 • Betonun korozyona karşı daha iyi korunması için antimikrobiyal ve kristalize yalıtımın bir kombinasyonu

  BetonTeknik International – Türkiye Baskısı – Ağustos 2018
  Beton yalıtımı ve koruma çözümlerinin global bir tedarikçisi olan Xypex Chemical Corporation firması, güçlü bir antimikrobiyal etkin maddenin Xypex Crystalline teknolojisiyle kombinasyonu sayesinde çeşitli korozyon türlerine karşı betonu korumak için yeni bir katkı olan Bio-San C500'ün piyasaya sürüleceğini duyurdu.


  Acrobat PDF
 • Kristalize yalıtımlı arıtma tesisi modernizasyonu

  BetonTeknik International – Türkiye Baskısı – Ekim 2015
  Alliance Water Resources firması Missouri, St. Charles şehrinde kapsamlı bir kanalizasyon sistemi iyileştirilmesi çerçevesinde Sandfort Creek Kaldırma Tesisi’ni inşa ediyor. İşveren, St. Charles kaymakamlığının 2. su tedarik bölgesi tarafından, Missouri ilçelerinden yerel su arıtma tesislerine sahip olmayan St. Charles ve Warren’de atık su tasfiyesi için kurulan East Central Missouri Water and Sewer Authority (ECMWSA) unvanlı sivil toplum kuruluşudur.

  Acrobat PDF
Scroll to top