xypex Τοιχείο Υπογείου στο Παλαιό Φάληρο

Τοιχείο Υπογείου στο Παλαιό Φάληρο

Αθήνα

Τοιχείο σκυροδέματος, σε υπόγειο υποκαταστήματος τράπεζας στο Παλαιό Φάληρο, παρουσίαζε έντονη υγρασία και επισκευάστηκε με μία στρώση Xypex Concentrate και μία στρώση Xypex Modified. Θέσεις στις οποίες υπήρχαν τρυπόξυλα, σφραγίσθηκαν με Xypex Patch'n Plug.

Country Projects Banner

 

project_bar
 • Xypex Project

  Amathus Beach Otel

  Yüzme havuzunun su yalıtımı inşaat sırasında Xypex ile yapıldı. Havuz yıl boyunca başarıyla kullanılmaktadır.
 • Xypex Project

  Arap Bankası

  Diyafram duvarlarının su yalıtımı Xypex ile yapıldı ve zemin alanının su yalıtımı için kör beton ve katman arasına kuru serpme yöntemiyle Xypex Concentrate uygulandı.
 • Xypex Project

  Le Meridien Otel

  Limasol Buradaki kanalizasyon arıtma tesisinin beton yüzeylerine önce bir kat Xypex Concentrate ve daha sonra bir kat Xypex Modified uygulandı. Kötü beton satıhlar ve kusurlu inşaat derzlerinin neden olduğu çeşitli beton kusurları da mevcuttu. İnşaat derzleri çıkarılarak dry-pac formunda Xypex Concentrate ile doldurulurken diğer kusurlar Xypex Patch’n Plug kullanılarak onarıldı.
 • Xypex Project

  Xenios Binası

  Binada sürekli olarak rutubete bağlı kabarma sorunları yaşanıyordu. Yüzeyin yapısal onarımı için Xypex Patch’n Plug, duvar ve zemin derzleri için ise Dry-Pac kullanıldı. Daha sonra kabarma sorununu gidermek amacıyla yüzeye Xypex Concentrate ve Modified uygulandı.

Scroll to top